شناسه خبر:823

احراز هویت صاحبان کانال در فضای مجازی تا ماه آینده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، امیر خوراکیان معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی گفت: ما برای نظارت بر فضای مجازی مشکلی نداریم و مهمترین مشکل ما عدم هویت تولیدکنندگان محتوا است که با رفع این مشکل دیگر نگرانی در زمینه فضای مجازی نداریم. نخواهیم داشت.

او افزود: دستگاه هایی که در زمینه فضای مجازی مسئولیتی دارند باید در حوزه خود و مخاطبینشان نیازسنجی کرده، تولید محتوا کنند، بیشترین مطالبی که در فضای مجازی دست به دست می شود سرگرمی هاست که 30 درصد از این فضا را به خود اختصاص داده است.بحث فضای مجازی از زاویه محتواهای فرهنگی و اجتماعی به بحث های زیرساختی باز می گردد زیرا این امر نیازمند امکانات و تجهیزاتی است که به کمک شبکه ملی اطلاعات ممکن می شود.

او گفت: شبکه ملی اطلاعات به عنوان بستری قابل مدیریت در زمینه اطلاعات ملی کشور است، استفاده از قابیلتهای فضای مجازی در بحث های مختلف از جمله آموزش می تواند کاربردی باشد، در حال حاضر بحث های غیراخلاقی حجمی زیر 1 درصد دارد که این میزان نیز زیاد است.با فعالیت دستگاه های مختلف، فرصت یابی و فرهنگسازی استفاده مطلوب از فضای مجازی مقدور می شود که بعد از آغاز فعالیت شبکه ملی اطلاعات این فرصت سازی به کمال خود می رسد.

او افزود: فرهنگسازی و استفاده از فضای مجازی مسئله مهمی است که می تواند آسیب ها را به حداقل برساند، مسئله صیانت از کودکان، پروژه دیگری است که ما دنبال می کنیم که می تواند در جهت اصلاح امور و کم کردن آسیبهای مجازی مفید باشد، نظام به اهمیت فضای مجازی توجه ویژه ای دارد، مسئولیت خانواده ها جایگاه مهمی در فضای مجازی دارند زیرا خانواده ها باید در جهت کیفیت بهره برداری از این فضای مجازی، خود را مسئول بدانند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • هیچ نظری یافت نشد