• پیشنهاد تشکیل کارگروه امنیت سایبری سازمان ملل از سوی روسیه

   پیشنهاد تشکیل کارگروه امنیت سایبری سازمان ملل از سوی روسیه

   پیشنهاد تشکیل کارگروه امنیت سایبری سازمان ملل از سوی روسیه

   دولت روسیه، پیش نویس لایحه تشکیل گروه امنیت سایبری سازمان ملل را به این نهاد بین الملل ارائه می کند.

   بر اساس گزارش خبرگزاری تاس (TASS) روسیه؛ آندره کرتسکیک (Andrey Krutskikh)، سفیر رئیس جمهور روسیه در حوزه توسعه همکاری های امنیتی بین الملل در سازمان ملل، اعلام کرد که این کشور، در هفتاد و سومین دوره مجمع عمومی سازمان ملل، پیش نویس قطعنامه ی ایجاد یک گروه برای توسعه قوانین مربوط به عملکرد دولت ها در فضای مجازی را به این نهاد بین الملل، ارائه کرده است.
   وی طی جلسه ای با کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: ما در دوره هفتاد و سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد، یک پیش نویس قطعنامه، با ارزش افزوده واقعی ارائه می دهیم. این پیشنهاد، زمینه را برای ایجاد یک کارگروه وابسته به سازمان ملل، به منظور بررسی 3 موضوع مهم، یعنی ایجاد مسئولیت برای دولت ها در فضای مجازی، بهره گیری از قوانین بین المللی در حوزه سایبری و کمک به افزایش ظرفیت امنیت سایبری کشورهای در حال توسعه، فراهم می سازد.
   به گفته کرتسکیک، تشکیل یک کارگروه فراملی بدون وابستگی سیاسی به دولت ها، می تواند مشارکت همه طرف های ذی نفع برای تضمین تداوم روند مذاکرات امنیت سایبری بین المللی را سبب شود.
   وی در این مورد گفت: جدای از این لایحه، دولت روسیه، یک لیست از هنجارهای مسئولانه دولت ها در فضای مجازی را نیز تهیه و آماده‌ی ارائه کرده است. این قوانین در راستای حصول اطمینان از حفظ نظم و آرامش در فضای سایبری، ضروری هستند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.