• تهیه طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام با محوریت ICT و توجه به شهر رسانه

   دکتر فیروز آبادی تاکید کرد؛

   تهیه طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام با محوریت ICT و توجه به شهر رسانه

   تهیه طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام با محوریت ICT و توجه به شهر رسانه

   دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: مطالعه،تهیه و تدوین طرح جامع و تفصیلی منطقه مبتنی بر ICT و تعریف و تبیین مزیت های رقابتی آن باید در اولویت قرار گیرد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، دکتر سیدابوالحسن فیروزآبادی- دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور با بیان این مطلب افزود: منطقه ویژه اقتصادی پیام با داشتن فرودگاه بین المللی و همجواری با تهران یک فرصت استثنایی برای فعالیت های حوزه ICT است.
   وی تصریح کرد: برای ایجاد انگیزه برای شرکت ها و موسسات فعال داخلی و خارجی در حوزه ICT جهت استقرار و سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پیام باید براساس طرح جامع، زیرساخت های مورد نیاز ایجاد شود.
   وی گفت:همکاری مجلس شورای اسلامی و دولت با توجه به اهمیت ICT و کارکرد های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن که هر روز بیشتر می شود باید به طور جدی برای ایجاد شهر ICT اقدام کنند.
   دبیرشورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: این منطقه با ویژگی هایی که دارد نقطه مناسبی برای ایجاد یک شهر مدرن مبتنی بر فناوری های نو است .
   رئیس مرکز ملی فضای مجازی افزود: استفاده از رسانه های مجازی روز به روز بیشتر می شود بنابراین ایجاد مدیا سیتی برای توسعه فعالیت رسانه ها به ویژه رسانه های دیجیتال در کشور ضروری است. منطقه ویژه اقتصادی پیام برای ایجاد مدیاسیتی هم مناسب است.
   در نشست دکتر فیروز آبادی با مدیران ارشد شرکت خدمات هوایی پیام در فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام، دکتر زرندی برنامه های توسعه فعالیت های این منطقه به ویژه در حوزه ICT و هوافضا را بیان کرد و از آمادگی این مجموعه منحصر به فرد برای استقرار شرکت های بین المللی حوزه ict و رسانه با ارایه تسهیلات تشویقی خبر داد .
   گفتنی است؛ در پایان دبیر شورای عالی فضای مجازی از شهرک صنعتی و بخش های مختلف فرودگاه بازدید کرد.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.