• آغاز فعالیت کارگروه راهبری اینترنت اشیا درکشور

   آغاز فعالیت کارگروه راهبری اینترنت اشیا درکشور

   آغاز فعالیت کارگروه راهبری اینترنت اشیا درکشور

   کارگروه راهبری اینترنت اشیا، توسط مرکز ملی فضای مجازی و با مشارکت مرکز همکاری¬های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری، و نیز همکاری سازمان ها و دستگاه های اجرایی ذیربط، تشکیل و فعالیت خود را آغاز نموده است.

   به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، تدوین سند راهبردی و نقشه راه اینترنت اشیا، راهبری طرح های کلان ملی در این حوزه، شناسایی نقاط قوت و تهدید توسعه اینترنت اشیا در کشور ، بررسی و تقسیم کار ملی با شناسایی کلیه ذینفعان و بازیگران بخش حاکمیتی، دولتی، غیر دولتی و عمومی و شناسایی و انتخاب طرح های پایلوت ملی در حوزه اینترنت اشیا، مهمترین اهداف این کارگروه می باشد.
   برپایه همین گزارش، تاکنون سه جلسه از جلسات کارگروه، در مرکز ملی فضای مجازی و با حضور نمایندگان تام­ الاختیار سازمان­ها و نهادهای مختلف تشکیل شده است. در این جلسات، ایجاد وحدت رویه در موضوع اینترنت اشیا، ارائه یک تعریف و دیدگاه واحد برای اینترنت اشیا، ایجاد زیرساخت مناسب برای اینترنت اشیا، مسائل امنیتی و حریم خصوصی در حوزه اینترنت اشیا و استفاده از ظرفیت­های این حوزه برای افزایش اشتغال و توسعه کسب و کار در کشور، مورد بحث، بررسی و تبادل نظر قرارگرفته است.
   خاطر نشان می سازد کمیته های تخصصی نیز در موضوعات مختلف و با مشارکت نمایندگان سازمان­ها در حال شکل گیری است تا ابعاد تخصصی و فنی مرتبط با اینترنت اشیا را در حوزهای مختلف از جمله؛ فناوری، صنایع و کاربردها، حاکمیت (امنیت، حقوق و مقررات) و نیز سایر حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، مورد بررسی قرار داده و نتایج حاصله را جهت اتخاذ تصمیمات مقتضی، در اختیار کارگروه بگذارند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.