• حمایت از حقوق افراد موضوع داده در مرکز ملی فضای مجازی کشور

   معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی کشور از تدوین

   حمایت از حقوق افراد موضوع داده در مرکز ملی فضای مجازی کشور

   حمایت از حقوق افراد موضوع داده در مرکز ملی فضای مجازی کشور

   معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی کشور از تدوین سند حامد (حمایت حقوق افراد موضوع داده) برای صیانت از داده‏ها و حفاظت حقوق آحاد مردم در فضای مجازی خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی کشور، مهندس سعید مهدیون – معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی کشور با بیان این مطلب افزود: در سند حامد، حفاظت از داده‏ها و مدیریت بکارگیری آن در جهت منافع ملی با هدف برخورداری افراد از امنیت، حق حریم خصوصی، حق مالکیت در فضای مجازی در نظر گرفته شده است و به برقراری تعادل میان منافع فردی، جمعی و ملی در فضای مجازی تاکید دارد.
   وی با اشاره به وجوه تمایز این سند با مقررات حفاظت از داده‏ها در اروپا و لایحه صیانت از داده‏های شخصی در کشور گفت: خدمات‏دهندگان عمومی در سند حامد تفکیک شده‏اند و بهره‏مندی از منافع و جبران خسارت در این سند به عنوان یک حق آمده است.
   مهندس مهدیون تاکید کرد: در این سند، رعایت حقوق افراد و اصول بکارگیری داده‏ها، رعایت دستورالعمل‏ها، ضوابط و مقررات مرتبط با بکارگیری داده‏ها و آیین‏نامه الزامات بکارگیری داده‏ها و همچنین داده‏های خاص پیش‏بینی شده که نسبت به سایر قوانین و لوایح در آن، شرایط عام‏تر و بیشتری برای حفاظت و حمایت از افراد و داده‏های افراد در فضای مجازی در نظر گرفته شده است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.