• تبیین الزامات ارایه خدمات نقشه بومی در کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی

   تبیین الزامات ارایه خدمات نقشه بومی در کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی

   تبیین الزامات ارایه خدمات نقشه بومی در کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی

   کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور با توجه به اهمیت خدمات نقشه، مخاطرات و فرصت های آن، الزامات و نیازمندی های این حوزه را برای کاربرد هر چه بیشتر نرم افزارهای بومی تبیین کرد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی کشور، مهندس سعید مهدیون – معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی کشور در این خصوص گفت: صیانت از داده های مکانی در فضای مجازی به دلیل مشکلات امنیتی و انتظامی یکی از موضوعات مهم در حوزه فضای مجازی است که باید برای جلوگیری از وابستگی به سرویس های خارجی و ساماندهی و توسعه زیست بوم کسب و کارهای مکان محور داخلی، الزامات و نیازمندی های این حوزه تعیین شود.
   وی با بیان این که برای شناسایی خدمات و موضوعات اطلاعاتی این حوزه بررسی مطالعاتی در کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور صورت گرفته است، افزود: بر همین اساس تبدیل موقعیت به آدرس/ آدرس به موقعیت، مسیر یابی، تخمین زمان رسیدن به مقصد ، نقاط مورد علاقه و جستجو ترافیک زنده به عنوان الزامات اولیه یک برنامه برای ارایه خدمات نقشه در نظر گرفته شده است.
   مهندس مهدیون تاکید کرد: در حال حاضر شرکت های داخلی ارایه دهنده خدمات نقشه براساس شاخص های کارکردی همچون اطلاعات عمومی،فنی، رابط کاربری،پوشش، مسیریابی، اطلاعات شهری و کسب‌وکارها و Crowd Sourcing ارزیابی اولیه شدند که البته همچنان برای توسعه نیاز به اقدامات بیشتری است.
   معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی کشور افزود: ارزیابی فنی- تخصصی و امنیتی شرکت های ارائه دهنده خدمات پایه نقشه به سازمان فناوری اطلاعات وارتباطات و پلیس فتا واگذار شده است.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.