• دانشگاه ها می توانند چرخه دانش را در کشور خلق کنند

   دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور:

   دانشگاه ها می توانند چرخه دانش را در کشور خلق کنند

   دانشگاه ها می توانند چرخه دانش را در کشور خلق کنند

   دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور از واحدهای فناورانه، شتابدهنده و استارتاپ استودیوهای فعال در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی بازدید کرد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی کشور، دکتر سیدابوالحسن فیروزآبادی در این بازدید، گفت: باید پارادایم فعالیت های استارتاپی در کشور تغییر کرده و از حالت تقلیدی خارج شود تا بتواند تولید دانش کند برهمین اساس دانشگاه ها می توانند با تقویت حوزه های چند رشته ای و همگرایی حوزه علوم انسانی با فناوری، مدل های مناسب ساختاری برای نزدیک شدن به نظام جهانی ایجاد کنند.
   وی با اشاره به این که در غرب شرکت های بزرگ با خلق چرخه آموزش، پژوهش و نوآوری تولید دانش می کنند، افزود: در ایران شرکت های بزرگ و توانمند برای خلق چرخه آموزش، پژوهش و نوآوری و ترکیب آن با چرخه دولت و پژوهشگاه ها وجود ندارد و باتوجه به رشدو ساختار ابنیه مناسب دانشگاه ها در کشور این کمبود می تواند با دانشگاه ها جبران شود.
   دکتر فیروزآبادی تاکید کرد: مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی با توسعه و تعمیم این واحدها در دانشگاه و پیوند حوزه علوم انسانی و نظام دیجیتال در کشور می تواند این نقش را ایفا کند.
   وی اظهار امیدواری کرد تا سایر دانشگاه های کشور نیز با ورود به این عرصه برای تقویت حوزه های میان رشته ای بازیگری داشته باشند،
   بنابراین گزارش، در حال حاضر واحدهای فناورانه، شتابدهنده و استارتاپ در حوزه های مالی، گردشگری و تولیدمحتوا (واقعیت افزوده و واقعیت مجازی) در این مرکز به منظور تجاری سازی ایده ها و پژوهش های دانشگاهی جهت برآوردن نیازهای جامعه مشغول به فعالیت هستند.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.