• نقش اساتید و فعالان فضای مجازی در تبیین مبانی نظری این حوزه بر پایه معارف اسلامی

   معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور تاکید کرد:

   نقش اساتید و فعالان فضای مجازی در تبیین مبانی نظری این حوزه بر پایه معارف اسلامی

   نقش اساتید و فعالان فضای مجازی در تبیین مبانی نظری این حوزه بر پایه معارف اسلامی

   معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور گفت: فضای مجازی و رسانه های نوین مباحث جدیدی هستند که با توجه به خاستگاه و مبانی غربی آنها کشور نیاز دارد تا نخبگان، دانشجویان و فعالان این حوزه برای تبیین مبانی نظری و علمی بر پایه اسلام و فرهنگ ایرانی در این حوزه فعالیت بیشتری داشته باشند.

   به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی کشور، امیر خوراکیان –معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور در اولین همایش رسانه های نوین در استان کرمان با بیان این مطلب افزود: سرعت تحولات در حوزه فضای مجازی بسیار زیاد است بر این اساس ما نیازمند کارنظری و علمی و فعالیت بیشتر چهره ها و مراکز علمی و پژوهشی در کشور هستیم.
   وی با اشاره به این که با اتکا به ظرفیت های مردمی و بخش خصوصی می توان یک حرکت علمی ارزشمند را در کشور سامان داد، تاکید کرد: دراین همایش اولویت اصلی، بهره برداری علمی و راه اندازی یک جریان پژوهشی در کشور در حوزه فضای مجازی و به خصوص در موضوع رسانه های نوین است.همچنین حوزه های اقتصاد با توجه به شرایط کنونی و اهمیت آن در کشور و تاثیر فضای مجازی و رسانه های نوین بر آن در این همایش به عنوان محور اصلی مد نظر قرار گرفته است.
   وی گفت: فضای مجازی و رسانه های نوین در ترویج محصولات داخلی و تقویت تولید ملی و همچنین صادرات و شناسایی مخاطبان آن نقش موثری دارد و ما در عصر فضای مجازی با تحولات جدید در حوزه های بانکداری، تعاملات مالی، مباحث حقوقی و ایجاد شغل های نوین روبرو هستیم.
   معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی با بیان این که اقتصاد دانش بنیان از محورهای اصلی در این همایش است، افزود: مقالات بسیارخوبی با مشارکت ارزشمند اساتید و فرهیختگان این حوزه دریافت شد که با توجه به استقبال صورت گرفته از آن تصمیم بر این است تا دور دوم این همایش نیز در شهر مقدس مشهد برای تداوم این جریان علمی و پژوهشی برگزار شود.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.