• دستورالعمل هایی برای آینده امنیت سایبری بلاکچین

   دستورالعمل هایی برای آینده امنیت سایبری بلاکچین

   دستورالعمل هایی برای آینده امنیت سایبری بلاکچین

   به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی به نقل از sciencedirect ، بلاکچین برای امنیت اینترنت اشیا: از امنیت در شبکه های اینترنت اشیا به عنوان یک نیاز مبرم صنعت یاد شده است و بهبود و اجرای راهکارهای افزایش امنیت بیشترین اولویت را در این زمینه دارد...

   با این وجود تحقیقات فعلی نشان می دهد که تقریباً در هر مقاله ای که به امنیت سایبری بلاکچین اشاره کرده است می گوید در صورت پشتیبانی از فناوری بلاکچین، امنیت سیستم های اینترنت اشیا می تواند دوباره احیا شود؛ اما با این حال، ما اطلاعات اندکی در مورد عوامل مربوط به تصمیم گیری و امکان پذیر بودن به کار گیری این فناوری داریم، و یا اینکه چگونه و از کجا می توان به طور سیستماتیک آن را استفاده کرد تا خطرات/تهدیدهای امنیتی موجود در اینترنت اشیا را شناسایی کرد، در مورد آن و آینده اینترنت اشیا تصور کرد و سپس بردارهای حرکت در این حوزه را ترسیم نمود. بنابراین، تحقیقات آینده باید به برخی از دستورالعمل ها و ابزارهای قابل اندازه گیری که می تواند به پر کردن این جای خالی در ادبیات فنی کمک کند بپردازد. علاوه بر این، ارائه راه حل های سبک محدود به منابع مبتنی بر بلاکچین برای دستگاه های اینترنت اشیا (که در لبه شبکه کار می کنند) می تواند موضوع حوزه دیگری از تحقیقات باشد.
   بلاکچین برای امنیت داده های هوش مصنوعی: در اکوسیستم رایانه ای مدرن، داده ها از منابع مختلف گرفته می شوند و از طریق شبکه ها در میان دستگاه ها (به عنوان مثال ، اینترنت اشیا) منتقل می شوند. هوش مصنوعی (AI) و مشتقات آن به عنوان ابزاری قدرتمند برای تجزیه و تحلیل و پردازش داده ها در پرداختن به مسائل امنیتی استفاده شده است. اگرچه هوش مصنوعی قدرتمند است و می تواند با محاسبات توزیع شده درگیر شود، اما هنگامی که داده های خراب یا غیر صادقانه به طور عمدی یا ناخواسته توسط شخص ثالث مخربی با دیگر داده ها ادغام شوند ، تجزیه و تحلیل خروجی نیز فریبکارانه ایجاد می شود. بلاکچین به عنوان یک فناوری محبوب لجر، این امکان را دارد که در مناطق مختلفی از فضای سایبری از قدرتش بهره برده شود. بلاکچین به دلیل ویژگی هایی از جمله تمرکززدایی ، قابل تأیید و تغییر ناپذیری برای اطمینان از صحت، قابلیت اطمینان و یکپارچگی داده ها تلاش می کند و خطرات معامله و تقلب مالی را کاهش می دهد. هنگامی که از اعتبار و قابلیت اطمینان داده ها اطمینان حاصل شود، می توان با استفاده از هوش مصنوعی نتایج مطمئن تر و قابل اطمینان تری را ایجاد کرد. جهت تحقیق در آینده می تواند کشف بلاکچین برای امنیت داده های هوش مصنوعی در محیط های B2B و M2M باشد.
   امنیت Sidechain: فناوری sidechain اخیراً به عنوان یک زنجیره جداگانه متصل به زنجیره اصلی موازی با معاملات، برای کاهش چالش ها (عمدتا چالش های عملکردی) مربوط به بلاکچین اصلی ظهور کرده است. در آینده نزدیک، ما یک اکوسیستم چند زنجیره ای توزیع شده را در نظر می گیریم، که در آن زنجیره های اصلی مختلف و زنجیره های جانبی برای همکاری با یکدیگر در سناریوهای مختلف کار می کنند. با این حال ، جنبه های عملی زنجیره های جانبی هنوز به درستی درک نشده اند و بسیاری از سوالات اساسی تحقیق هنوز باید مورد بحث و بررسی قرار گیرند. مثلا،
   1. چگونه این زنجیره های جانبی پیش فرض های امنیتی را برای جلوگیری از حملات ایجاد می کنند؟
   2. چگونه می توان به مشتریان بلاکچین از یکپارچگی و محرمانه بودن داده های خود از طریق زنجیره های جانبی اطمینان داد؟
   پاسخ به این سوالات برای تحقیقات آینده در مورد داشتن پایدارترین حالت امنیت سایبری بلاکچین ضروری است.
   انتشار نرم افزار و مجموعه داده منبع باز و تعامل با جامعه: تحقیقات امنیت سایبری بلاکچین بین دانشگاه و جامعه توسعه دهنده پخش شده است. محققان دانشگاهی برای از بین بردن این شکاف، تلاش دارند تا برنامه ها، ابزارها و مجموعه داده های متن باز بیشتری را برای جامعه صنعت و شرکت های استارتاپی منتشر کنند. در حقیقت، جامعه بزرگی علاقه مند به تجزیه و تحلیل بلاکچین هستند (به عنوان مثال محبوبیت ابزارهای منبع باز مانند bitcoin-abe یا BlockBench مشهود است)، بنابراین محققان دانشگاهی باید فعالانه جامعه را درگیر توسعه، اعتبارسنجی و نگهداری نتایج تحقیقاتیشان کنند.
   نتیجه گیری و کارهای آینده
   در این تحقیق، به بررسی تحقیقات اخیر در مورد راه حل های بلاکچین برای مشکلات امنیتی سایبری پرداخته است. جستجوی کلید واژه های اولیه برای این تحقیق و گزارش های فعلی رسانه ها، بلاکچین را به عنوان یک فناوری مستقل برجسته می کند که مجموعه ای از راه حل های ممکن برای امور مالی، تدارکات، مراقبت های پزشکی و امنیت سایبری را به همراه دارد. این تحقیق فقط بر روی امنیت سایبری متمرکز شده است. بدون شک ، کاربردهای فراوانی برای بلاکچین وجود دارد. با این حال، یک سیستم غیرمتمرکز و بی اعتماد به خودی خود نمی تواند همه مشکلات را حل کند.
   با این حال ، یک سیستم غیرمتمرکز و بی اعتماد به خودی خود نمی تواند همه مشکلاتی را که ممکن است در زمینه امنیت سایبری وجود داشته باشد را حل کند. برنامه های بلاکچین برای امنیت سایبری تکامل یافته و تلاش های موجود را برای تقویت امنیت و جلوگیری از بازیگران مخرب تقویت کرده است. همانطور که شبکه جهانی وب به سمت پذیرش و استفاده گسترده از رمزگذاری https پیش می رود و کاربران نهایی به طور فزاینده ای از برخی از انواع رمزگذاری برای ارتباطات روزمره استفاده می کنند، یک نیاز روزافزون برای مدیریت ایمن برنامه های رمزنگاری و صدور اعتبارنامه وجود دارد.
   دستورالعمل تحقیق بالقوه 1: تحقیقات مربوط به امنیت اینترنت اشیا با استفاده از برنامه های بلاکچین اغلب در مورد تأخیر شبکه و مصرف برق برای حفظ شبکه توزیع شده اظهار نظر می کند. برای اهداف این مقاله، به دلیل تنوع در راه حل های استفاده شده توسط هر گروه از محققان، امکان تعیین کمی این داده ها وجود نداشت. کارهای آینده می تواند شامل ارزیابی تأخیر شبکه، مصرف برق و جریان بسته داده های شبکه های اینترنت اشیا-مبتنی بر بلاکچین و استاندارد سازی داده های ارائه شده در مطالعات اولیه باشد.
   دستورالعمل بالقوه تحقیق 2: چندین مطالعه اولیه استفاده از بستر اتریوم و قراردادهای هوشمند را برای یافتن راه حل برای مشکلات امنیتی خود انتخاب کردند. کارهای بعدی آینده می تواند شامل بازبینی روشهای مختلفی باشد که از اتریوم و/یا سایر سیستم عامل های بلاکچین مجاز برای توسعه راه حل های ابتکاری امنیت سایبری استفاده شده است یا می توان از آنها استفاده کرد.
   دستور العمل بالقوه تحقیق 3: توکن های توزیع شده، قابل سرمایه گذاری و غیرمتمرکز بودن ارزهای رمزپایه دارای بلاکچین های قوی و ایمن تری برای پشتیبانی از برنامه های پیشنهادی محققان هستند و به همین دلیل، ارزهای رمزپایه در کنار استفاده از فناوری های امنیتی بلاکچین رشد خواهند کرد. در حالی که بیت کوین همچنان موفق ترین ارز رمزپایه غیرمتمرکز با طولانی ترین و مقاوم ترین بلاکچین است، اما علاقه به طراحی معماری قانونی ارز رمزپایه دارد، افزایش یافته است که این امر تحقیقات قانونی معاملات مشکوک ارز رمزنگاری شده، مانند مواردی را که در فعالیت های مجرمانه اینترنتی استفاده می شود، (مانند باج افزار و تأمین مالی تروریسم) تسهیل می کند.
   دستور العمل تحقیق بالقوه 4: معمولاً گفته شده است که چارچوب های بلاکچین بدون مجوز، مانند بیت کوین و اتریوم، به طور کلی تنها چند دقیقه طول می کشد تا به توافق برسند. با این حال، ممکن است چنین تأخیری برای برنامه های حساس به زمان و تاخیر مانند اینترنت اشیا Battle Battlefield Things (IoBT) قابل قبول نباشد. از این رو، یک دستورالعمل تحقیقاتی بالقوه طراحی راه حل های مبتنی بر بلاکچین در ترکیب با رویکردهای مبتنی بر سخت افزار، که باعث کاهش زمان تأخیر می شود است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.