• چین برای آزمایش ارز دیجیتال خود ۸ میلیون دلار ارز رایگان عرضه می‌کند

   چین برای آزمایش ارز دیجیتال خود ۸ میلیون دلار ارز رایگان عرضه می‌کند

   چین برای آزمایش ارز دیجیتال خود ۸ میلیون دلار ارز رایگان عرضه می‌کند

   گفته می‌شود که شهر چنگدو (Chengdu)، مرکز استان سیچوآن چین، مکان بعدی خواهد بود که آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی چین در آن و در کل سطح شهر انجام خواهد شد.

   رسانه‌های چینی با استناد به اسناد داخلی بانک ارتباطات چین گفته‌اند که قرار است این آزمایش در تاریخ ۲۷ ژانویه و با دادن ۳۰ میلیون یوان دیجیتال به ارزش ۴.۶ میلیون دلار به شهروندان این شهر جنوب‌غربی چین توسط مقامات محلی آغاز شود.
   علاوه بر این گزارش شده است که JD.com، غول تجارت الکترونیک چین، حدود ۲۰ میلیون یوان دیجیتال دیگر به ارزش ۳.۱ میلیون دلار صادر خواهد کرد که می‌توان آن را در خریدهای اینترنتی خرج کرد.
   این یوان‌ دیجیتال رایگان از طریق قرعه‌کشی توزیع خواهد شد؛ همان گونه که در آزمایش‌های قبلی در اکتبر سال گذشته در دو شهر شنژن و سوژو انجام شد.
   بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود که ثبت‌نام برای قرعه‌کشی از ۸ بهمن آغاز شود و برندگان یوان دیجیتال در قرعه‌کشی می‌توانند از ۴ تا ۲۶ فوریه آن را در جشنواره سال نو «لونار» در فروشگاه‌های محلی خرج کنند.
   دولت محلی هنوز هیچ اطلاعیه‌ای از طریق کانال‌های رسانه‌ای رسمی خود درباره این آزمایش منتشر نکرده است و هنوز مشخص نیست چه تعداد از ساکنان شهر می‌توانند در این آزمایش شرکت کنند.
   در همین گزارش آمده است که شهر سوژو که اولین آزمایش یوان دیجیتال خود را در ماه دسامبر انجام داده است، قرار است در ۲۷ ژانویه با صدور ۴۰ میلیون یوان دیجیتال دیگر به ‌ارزش ۶.۱ میلیون دلار، دومین آزمایش خود را در سطح کل شهر آغاز کند.
   لینک اصلی خبر:
   https://www.theblockcrypto.com/linked/92339/chengdu-digital-yuan-cbdc-test?utm_source=rss&utm_medium=rss


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.