• روسیه آماده قطع ارتباط با اینترنت جهانی است

   روسیه آماده قطع ارتباط با اینترنت جهانی است

   روسیه آماده قطع ارتباط با اینترنت جهانی است

   رییس جمهور سابق روسیه به خبرگزاری اینترفکس گفت: روسیه از نظر قانونی و فناوری آماده است در صورت لزوم از اینترنت جهانی جدا شود.

   مقامات روسیه مدتها درباره مفهوم محدودیتهای سخت گیرانه و کنترل روی اینترنت در این کشور صحبت کرده اند. قانونی هم که در سال ۲۰۱۹ تصویب شد به این کشور اجازه می دهد اتصال به وب جهانی را قطع کند. با این حال کارشناسان ابراز تردید کرده اند که روسیه قادر باشد چنین فناوری را اجرا کند.
   دیمیتری مدودف، رییس جمهور سابق روسیه اظهار کرد: روسیه قادر به ایزوله کردن اینترنت خود از وب جهانی است اما در عین حال تاکید کرد که دلیلی نمی بیند چنین کاری انجام شود و آن را سلاح دو لبه خواند.مدودف که در حال حاضر نایب رییس شورای امنیت روسیه است، گفت: آمریکا حقوق کلیدی کنترل اینترنت را در اختیار دارد که در صورت وقوع یک اتفاق خارق العاده، ممکن است به قطع شدن ارتباط روسیه با اینترنت جهانی منجر شود. وی همچنین به مثال دیگری اشاره کرد و گفت: روسیه ممکن است از دسترسی به سیستم پرداخت بین المللی سوئیفت محروم شود و تاکید کرد ما باید سیستم خودمان را برای انتقال اطلاعات را ایجاد کنیم تا اگر اتفاق ناگهانی روی داد، قادر باشیم پیامهای الکترونیکی را رد و بدل کنیم.
   بر اساس گزارش مسکو تایمز، اظهارات مدودف همزمان با اعتراضات گسترده در بیش از ۱۰۰ شهر روسیه بر علیه دستگیری الکسی ناوالنی، منتقد برجسته کرملین مطرح شد. رگولاتور ارتباطات روسیه هفته گذشته اعلام کرده بود چندین شرکت شبکه اجتماعی را به دلیل عدم حذف ویدیوهای اعتراضات جریمه خواهد کرد.
   لینک اصلی خبر:
   https://www.themoscowtimes.com/2021/02/01/russia-is-ready-to-disconnect-from-global-internet-medvedev-says-a72791
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.