• ایالات متحده برای رقابت هوش مصنوعی با چین آمادگی ندارد

   ایالات متحده برای رقابت هوش مصنوعی با چین آمادگی ندارد

   ایالات متحده برای رقابت هوش مصنوعی با چین آمادگی ندارد

   طبق کمیسیون امنیت ملی هوش مصنوعی ، حفظ هرگونه قدرت رهبری کاخ سفید در هوش مصنوعی نیازمند سرمایه گذاری قابل توجهی خواهد بود.

   کمیسیون امنیت ملی هوش مصنوعی با گزارش نهایی جامع خود راه را برای اطمینان از برتری ایالات متحده در هوش مصنوعی پیشنهاد می کند و وزارت دفاع و جامعه اطلاعاتی را آماده می کند تا در سال 2025 "هوش مصنوعی پیاده سازی شده" باشد.
   NSCAI روز دوشنبه در یک جلسه عمومی گزارش نهایی خود که به کنگره نیز ارسال می شود را تصویب کرد. این گزارش نتیجه دو سال فعالیت از تأسیس کمیسیون دفاع ملی دفاع در سال 2019 است و با کمیسیون بررسی پیشرفت در هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین و فن آوری های مرتبط با آن آغاز شد.
   رابرت ورک ، معاون رئیس کمیسیون ، معاون سابق وزیر دفاع ، گفت: "نتیجه نهایی ... این است که ما احساس نمی کنیم اکنون زمان زمان افزایش بودجه های تحقیقات فدرال یا افزودن چند موقعیت جدید در پنتاگون برای تکنسین های سیلیکون ولی باشد. این گزینه ها گران خواهد بود و نیاز به تغییر قابل توجهی در طرز فکر در سطح ملی ، نمایندگی و هیئت دولت دارد. آمریکا برای پیروزی در رقابت هوش مصنوعی و فناوری، به رهبری کاخ سفید ، اقدام اعضای کابینه و حمایت دو حزب کنگره احتیاج دارد. "
   در این گزارش جزئیات توصیه ها - همراه با نقشه های دقیق برای اقدامات - حدود 16 موضوع مختلف در زیر دو چتر اصلی - دفاع در دوران هوش مصنوعی و پیروزی در رقابت فناوری وجود دارد. کمیسیون ها همچنین چهار ستون اصلی را با توجه به توصیه های خود مشخص کردند: رهبری ، استعداد ، سخت افزار، سرمایه گذاری نوآوری.
   ابتکارات عمده پیشنهادی این کمیسیون شامل ایجاد یک شورای رقابت فناوری در کاخ سفید به ریاست معاون رئیس جمهور و همچنین یک کمیته راهبری فناوری نوظهور در وزارت دفاع برای هماهنگی و پیشبرد اجرای فناوری است.
   پیشنهاد دیگری که از طرف کنگره مورد توجه قرار گرفته است ، ایجاد آکادمی خدمات دیجیتال معتبر و اعطای مدرک برای کمک به ساخت یک سیستم کشف استعدادهای فنی کشوری است. بر اساس این گزارش ، بودجه نیز باید افزایش یابد: NSCAI می خواهد بودجه تحقیقاتی و توسعه فدرال غیر دفاعی سالانه تا سال 2026 به 32 میلیارد دلار برسد.
   شروع قدرتمند و بالا کشیدن کل پروژه یک احساس فوری عمیق است. ورک هشدار داد که مزیت فنی ارتش ایالات متحده بدون تسریع در هوش مصنوعی و پذیرش فناوری های نوظهور در دهه آینده از بین می رود. سافرا کاتز، مدیر ارشد اجرایی Oracle ، این گزارش را "زنگ بیدار باش" خواند.
   این زنگ تا حدی توسط یک کشور خاص زده شده است: چین. اریک اشمیت ، رئیس کمیسیون و مدیر اجرایی سابق گوگل گفت که او معتقد است چین در حال پیشی گرفتن از آمریکا در زمینه هوش مصنوعی است. اشمیت گفت که تحقیقات کمیسیون نشان می دهد چین در حال انجام سرمایه گذاری های عظیم AI است و "دلایل بسیاری وجود دارد که فکر کنیم رقابت با چین افزایش خواهد یافت."
   اشمیت گفت: "نگرانی من این است که ما واقعاً جلو هستیم اما آنها در حال پیشرفت هستند و فعالیت هایی که در این گزارش توضیح دادیم برای ادامه کار ضروری هستند." "من مطمئن نیستم که آنها به ما اجازه دهند تا به میزان قابل توجهی پیش برویم."
   اعضای کمیسیون تأکید کردند که هدف توصیه های آنها انجام کارهایی فراتر از یک تطابق ساده در اندازه و مقیاس سرمایه گذاری های چینی، و بلکه القای هوش مصنوعی و فن آوری های نوظهور به درون "ارزش های آمریکایی" است. این گزارش فصلی را برای حمایت از ارزشهای دموکراتیک اختصاص داده است که خواستار نظارت و شفافیت بیشتری در مورد نحوه استفاده دولت از هوش مصنوعی است.
   عضو دیگر کمیسیون اندرو مور ، مدیر Google Cloud AI ، گفت که او نگران آزمایش های دولت چین در زمینه فن آوری های نظارتی است که آن را Orwellian نامیده است. وی گفت که خوشحال است که شرکت های آمریکایی با احتیاط به فناوری هایی مانند نرم افزار تشخیص چهره نزدیک شده اند. برجسته ترین نمونه رویکردی که مور توصیف کرد IBM است که ژوئن گذشته در نامه ای به کنگره اعلام کرد دیگر نرم افزار یا تجزیه و تحلیل تشخیص چهره را توسعه نمی دهد.
   مور گفت: "[تشخیص چهره] نمونه بسیار خوبی از تناقض کاری است که ما باید در اینجا انجام دهیم." "ما باید فناوری را توسعه دهیم که ارزشهای غربی ما را حفظ کند ، اما باید برای جهانی آماده باشیم که در آن همه این کار را نمی کنند."
   اما دولت ایالات متحده در حال حاضر که بحث تشخیص چهره را پشت سر می گذارد. برخی از قانونگذاران ، از جمله افراد مترقی مانند الیزابت وارن ، از توقف در استفاده دولت از فن آوری های تشخیص چهره پشتیبانی می کنند ، در همان زمان وزارت امنیت داخلی به دنبال طرح هایی برای ایجاد یک سیستم ورود و خروج بیومتریک که مستلزم جمع آوری داده های شخصی از تمام افراد غیر شهروندی است که از طریق بنادر عبور می کنند.
   و در حالی که این گزارش در بخش ارزش های خود به حریم خصوصی و آزادی های مدنی می پردازد ، ایالات متحده در حال حاضر هیچ قانون ملی حریم خصوصی ندارد. ایالات متحده در حال تصویب قوانین حریم خصوصی خود در پی تصویب قانون حریم خصوصی مصرف کنندگان در کالیفرنیا هستند ، اما قانون گذاران در سطح ملی همچنان بر سر دو موضوع اصلی حریم خصوصی بحث می کنند: حقوق خصوصی عمل و حق تقدم.
   این کمیسیون خود در حین تهیه گزارش با دعوی حقوقی پیرامون شفافیت بیشتر در مورد استفاده دولت از هوش مصنوعی روبرو بود. مرکز اطلاعات حریم الکترونیکی از NSCAI برای اجرای تعهدات شفافیت شکایت کرد و قاضی به کمیسیون دستور داد تا جلسات را اعلام کند ، آن جلسات را برای عموم باز کند و سوابق را در دسترس عموم قرار دهد.
   حضور پررنگ شرکت های قدرتمند در کمیسیون سوالاتی را در مورد این گزارش ایجاد می کند که این گزارش ارزش چه کسانی را نشان می دهد. اوراکل ، مایکروسافت ، گوگل و خدمات وب آمازون همگی در کمیسیونی که فقط 15 عضو دارد، نماینده دارند.
   اریک هورویتس ، مسئول ارشد علمی مایکروسافت ، هنگامی که در مورد وجود تعصب و تبعیض به دلیل حضور شرکت های بزرگ و پیمانکاران دولتی در کمیسیون مورد سوال قرار گرفت، گفت NSCAI فعالیت های گسترده ای را انجام داده و سازمان های جامعه مدنی و همچنین دانشگاهیان را در کار خود مشارکت داده است. هورویتس هنگام رأی دادن خاطرنشان کرد که از ارائه توصیه های مربوط به بهبود روابط دولت با بخش خصوصی به منظور جلوگیری از تضاد منافع خودداری کرد. استیو شین یکی از اعضای کمیسیون، از آزمایشگاه Jet Propulsion نیز بر لزوم وجود اکوسیستم هوش مصنوعی با دامنه وسیع تأکید کرد. شین گفت: "ما به دانشگاه ، به صنعت ، به پیمانکاران دفاعی سنتی ، به شرکت های فناوری و همچنین به مشاغل کوچک احتیاج داریم." "ما احساس می کنیم که همه آنها نقش بسیار مهمی در این تغییر عظیم که در امنیت ملی و همچنین امنیت اقتصادی ماست، دارند."
   لینک اصلی خبر:
   https://www.nextgov.com/emerging-tech/2021/03/us-unprepared-ai-competition-china-commission-finds/172377/
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.