• حساب های کلود شرکت صهیونیستی در آمازون تعطیل شد

   حساب های کلود شرکت صهیونیستی در آمازون تعطیل شد

   حساب های کلود شرکت صهیونیستی در آمازون تعطیل شد

   شرکت آمازون حساب های کلود شرکت صهیونیستی پگاسوس را که جاسوس افزار ان اس او آن به طور گسترده برای جاسوسی از کاربران تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرد، از کار انداخت.

   تعدادی از رسانه ها و فعالان رسانه ای روز گذشته افشا کردند که شرکت نرم افزاری صهیونیستی پگاسوس جاسوس افزار خود را برای سرقت اطلاعات از روزنامه نگاران و برخی مقامات دولتی در اختیار دولت هایی همچون عربستان سعودی و امارات متحده عربی گذاشته است.
   بر همین اساس، شرکت آمازون از پلتفرم کلود فرانت شرکت یادشده که برای دسترسی به محتوا مورد استفاده قرار می گیرد، به منظور برنامه ریزی مراحل اولیه حملات خود بر علیه مالکان گوشی های هوشمند استفاده کرده است. به کارگیری خدمات کلود آمازون به شرکت صهیونیستی ان اس او امکان داده تا از برخی روش های اسکن امنیتی در اینترنت در امان بماند. در واقع این شرکت از امکانات آمازون برای جاسوسی و کنترل سایر کاربران سوءاستفاده کرده است.سخنگوی شرکت آمازون در این مورد گفته است: وقتی ما از این فعالیت ها مطلع شدیم، به سرعت وارد عمل شدیم و حساب خای کاربری و زیرساخت های مرتبط را از کار انداختیم. آمازون از افشای هرگونه جزئیات بیشتر در مورد جاسوسی های سایبری این شرکت خرابکار صهیونیستی خودداری کرده است.
   گروه ان اس او در حالی این ادعاها را تکذیب کرده که قبلا افشا شده بود بن سلمان ولیعهد سعودی از طریق جاسوس افزار پگاسوس همین شرکت توانسته به چت های خصوصی جمال خاشقچی در واتس اپ دسترسی یابد و مطالعه صحبت های تند وی در مورد بن سلمان باعث خشم وی و صدور دستور تکه تکه کردن خاشقچی توسط بن سلمان شده است.
   لینک اصلی خبر:
   https://www.reuters.com/technology/amazon-shuts-down-cloud-infrastructure-linked-israeli-firm-nso-report-2021-07-19/

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.