• بایدن چین را به ترتیب‌دادن حملات باج‌افزاری متهم کرد

   بایدن چین را به ترتیب‌دادن حملات باج‌افزاری متهم کرد

   بایدن چین را به ترتیب‌دادن حملات باج‌افزاری متهم کرد

   جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، دولت چین را به حمایت از حملات سایبری از جمله باج‌افزارها، حملات رمزارزربایی، اخاذی دیجیتال و سرقت متهم کرد.

   این ادعا, به‌عنوان بخشی از یک بیانیه گسترده‌تر منتشر شد. در این بیانیه آمده است که وزارت امنیت چین (MSS) در اوایل سال جاری در یک حمله سایبری گسترده به سامانه ایمیلی مایکروسافت نقش داشته است. این حمله حدود ۳۰,۰۰۰ سازمان بزرگ را که از سامانه ایمیلی مایکروسافت استفاده می‌کردند در معرض آسیب قرار داد.
   دولت فدرال آمریکا همچنین ۴ شخص حقیقی را که گفته است برای چین کار می‌کنند، به جاسوسی و وارد کردن صدمات رایانه‌ای متهم کرده است.
   دفتر مطبوعاتی کاخ سفید در این‌ خصوص نوشت:هکرهایی که سابقه کار در وزارت امنیت چین را دارند، برای کسب درآمد به حملات باج‌افزاری، اخاذی سایبری، کریپتو جکینگ و سرقت از قربانیان سراسر جهان روی آورده‌اند.
   حملات سایبری روزبه‌روز در حال افزایش است، خصوصاً حملات باج‌افزاری که امسال با تحت تأثیر قرار دادن زیرساخت‌های مهم خبرساز شده است. دولت ایالات متحده قبلاً راهکارهای جدیدی را برای مقابله با این نوع جرایم دیجیتالی ارائه کرده بود. یکی از این روش‌های ارائه شده، یافتن راهکاری برای مسدود کردن و یا ردیابی پرداخت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در طی حملات سایبری است.
   کاخ سفید پیش از این هم اعلام کرده بود که قصد دارد کارگروهی را برای مبارزه با باج‌افزارها تشکیل دهد.دولت ایالات متحده در نشست مطبوعاتی روز یکشنبه، این فعالیت‌ها را بیش از پیش برجسته کرد.
   سخنگوی دولت گفته است:ما استراتژی چهاربخشی ضدباج‌افزاری خود را داریم. همه شما می‌دانید، این استراتژی شامل انعطاف‌پذیری، تمرکز بر ارزهای دیجیتال، کار با کشورهای جهان با هدف ایجاد ائتلاف برای مهار اقدامات روسیه و سایر کشورها، برهم زدن زیرساخت‌های تقلبی و پرداخت منابع مالی است.
   لینک اصلی خبر:
   https://www.coindesk.com/biden-accuses-chinese-state-actors-of-ransomware-cryptojacking-attacks

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.