• پروژه عظیم هواوی برای عربستان سعودی

   پروژه عظیم هواوی برای عربستان سعودی

   پروژه عظیم هواوی برای عربستان سعودی

   واحد فناوری انرژی دیجیتال هواوی قرارداد ساخت پروژه ذخیره انرژی ۱۳۰۰ مگاوات‌ساعتی عربستان سعودی را امضا کرد.

   اجلاس جهانی ۲۰۲۱ «هواوی دیجیتال پاور» با شرکت بیش از ۶۷ کشور جهان در دبی برگزار شد. این اجلاس با هدف الهام‌بخشیدن به اقدامات جمعی برای توسعه جامعه‌ای کم‌کربن و هوشمند با فناوری دیجیتال برگزار شده است. اولویت این اجلاس نیز بازیابی شرایط محیطی پس از همه‌گیری کرونا است.
   واحد «فناوری انرژی دیجیتال» و «شانگ‌دونگ الکتریک پاور کانسترکشن» هواوی در این رویداد پروژه ذخیره انرژی شهر جدید دریای سرخ سعودی را با موفقیت امضا کرد. هواوی اعلام کرده است که ظرفیت ذخیره انرژی این پروژه ۱۳۰۰ مگاوات‌ساعت است که بزرگ‌ترین پروژه ذخیره انرژی در جهان محسوب می‌شود.
   پروژه ذخیره انرژی شهر جدید دریای سرخ یکی از بخش‌های اصلی برنامه چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان است. این طرح چهارچوبی استراتژیک برای کاهش وابستگی این کشور به نفت است. هدف دیگر این پروژه تنوع‌بخشیدن به اقتصاد عربستان و توسعه خدمات عمومی مانند بهداشت، آموزش، زیرساخت و تفریح و گردشگری است.
   توسعه‌‌دهنده اصلی این پروژه ACWA Power و پیمان‌کار آن EPC SEPCO3 است. شهر جدید دریای سرخ موسوم به نئوم (Neom) در ساحل دریای سرخ واقع شده و یکی از اهداف عربستان سعودی این است که انرژی موردنیاز کل شهر فقط ازطریق منابع تجدید‌پذیر تأمین شود.
   شرکت فناوری انرژی دیجیتال هواوی به‌تازگی و در ۷ ژوئن ۲۰۲۱ تأسیس شده است. این شرکت فعالیتش را با سرمایه ثبت‌شده ۴۶۸ میلیون دلاری آغاز کرده است و درحال‌حاضر هو هوکون، معاون رئیس هواوی، به‌عنوان نماینده قانونی آن شناخته می‌شود.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.