• بیانیه چشم‌انداز فضای مجازی کشور
   فضای مجازی جمهوری اسلامی ایران در افق 1404، فضایی در امتداد فضای واقعی، سالم، ایمن، مفید، پیشران پیشرفت سایر حوزه‌ها، متکی بر ظرفیت درونزای کشور، برخوردار از ظرفیت مؤثر و کارآمد منابع انسانی متخصص و ماهر، برخوردار از مراکز علمی و پژوهشی، شرکت‌های دانش بنیان و صنایع پیشرفته داخلی است. برای حرکت جهشی، دارای ابتکار عمل و از راه‌های میانبر استفاده می‌نماید. از استقلال هوشمندانه و عالمانه با کمترین وابستگی برخوردار و حضوری فعال، مبتکرانه، قوی و هدفمند در مجامع و نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی دارد. الهام بخش در جهان اسلام، نقش آفرین در صحنه جهانی، قدرت اول سایبری و مقام اوّل ارائه خدمات فضای مجازی در منطقه غرب و جنوب غرب آسیا با تعامل سازنده و مؤثر در روابط بین‌الملل و استفاده صلح آمیز از فضای مجازی با مشارکت همه کشورها در توسعه آن و رفع حکمرانی کشورهای سلطه‌گر بر شبکه جهانی اینترنت و انتقال حاکمیت اینترنت به سازمان ملل با همکاری و مشارکت سایر کشورها است.
   ارزشها، هنجارها و سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی مبتنی بر فرهنگِ پیشرفت پایدار در فضای مجازی کشور نهادینه شده و نیازها و خدمات نو، جذاب و متنوع بویژه در حوزه‌های آموزش، سلامت، تجارت، حمل و نقل، آب، انرژی، سرگرمی برای کاربران ایرانی فراهم نموده است. نظام حکمرانی در بهر‌ه‌گیری از فضای مجازی براساس حاکمیت ملی، عدالت، آزادی و صیانت از حقوق مردم و برخوردار از مدیریتی یکپارچه حاصل از ارتباط به‌هم‌پیوسته و همگرای بخش‌های حاکمیتی، عمومی، تعاونی و خصوصی پیشتاز است. با مشارکت شهروندان، سازمان‌ها، کسب و کارها و تمام بخش‌های عمومی و خصوصی، امنیت و سلامت این فضا در بالاترین سطح است.
   دارای زیرساخت‌های مطمئن، امن، پایدار، یکپارچه و گسترده در سراسر کشور بر بستر شبکه ملّی اطلاعات و در ارتباط با شبکه‌ جهانی است. از بلوغ فرآیندهای صنعتی مبتنی بر فناوری‌های نوین، نقش مؤثر در اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان و فرصت‌های جدید شغلی برخوردار است و در بازارهای جهانی با افزایش سطح کیفیت و کمّیت کالا و خدمات، حضوری رقابتی دارد و در نهایت از مواجهه عالمانه و پیشتاز با تحولات ایران و جهان مبتنی بر مطالعات راهبردی و آینده پژوهی و آینده‌نگاری در کلیه‌ی ابعاد فضای مجازی برخوردار است.

   گفتنی است؛ از علاقمندان و صاحب نظران دعوت می شود حداکثر تا 31 مرداد ماه جاری پیشنهادات و نظرات خود را در مورد این چشم انداز از طریق تکمیل فرم زیر ارسال کنند.


   نام و نام خانوادگی : *
   تلفن تماس : *
   رایانامه : *
   پیشنهادات و نظرات : *

   کد امنیتی :
   *
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.