• آغاز بررسی اسناد راهبردی فضای مجازی کشور/ پیش نویس «سند نظام حکمرانی داده» در مرکز ملی فضای مجازی بررسی شد

   آغاز بررسی اسناد راهبردی فضای مجازی کشور/ پیش نویس «سند نظام حکمرانی داده» در مرکز ملی فضای مجازی بررسی شد

   آغاز بررسی اسناد راهبردی فضای مجازی کشور/ پیش نویس «سند نظام حکمرانی داده» در مرکز ملی فضای مجازی بررسی شد

   بررسی پیش نویس «سندنظام حکمرانی داده» در مرکز ملی فضای مجازی آغاز شد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز ملی فضای مجازی، پیش نویس سند نظام حکمرانی داده کشور که از مجموعه اسناد ذیل سند راهبردی در فضای مجازی است، در نشست کمیسیون عالی تنظیم مقررات کشور با حضور اعضای کمیسیون و نمایندگان دستگاه های مرتبط بررسی شد.

   این سند که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ده فصل تهیه شده، به دنبال ایجاد مسیر و نقشه راهی است تا در کنار محافظت از سرمایه های اطلاعاتی و بومی، زمینه بهره مندی لایه های مختلف مدیریت کشور اعم از حکمرانان و سیاست گذاران، صاحبان کسب و کار و عامه مردم را از ظرفیت داده های کشور فراهم کند.

   در افق در نظر گرفته شده برای این سند تا سال 1410 کشور باید زیست بوم داده یکپارچه، هماهنگ و کارآمد به منظور حکمرانی، اقتدارآفرینی، مدیریت و بهره برداری شفاف و امن از داده ها برای ایجاد ارزش در راستای منافع ملی به کمک به روزترین ابزارها، استانداردها و رویه ها ایجاد کند.

   همچنین کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی در ادامه این نشست، در راستای تکلیف شورای عالی فضای مجازی در مصوبه هشتاد و یکم اولویت های قانونی کشور در این حوزه را احصاء کرده و مقرر شد تا پیش نویس اولیه آن پس از بحث و بررسی در جلسات آتی، جهت ارایه در صحن شورای عالی فضای مجازی نهایی شود.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.