• بررسی خطرات سایبری سیستم ها و موسسات مالی در دوره محاسبات کوانتومی

   بررسی خطرات سایبری سیستم ها و موسسات مالی در دوره محاسبات کوانتومی

   بررسی خطرات سایبری سیستم ها و موسسات مالی در دوره محاسبات کوانتومی

   به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی به نقل از papers.ssrn.com ، قانون گذاران و موسسات مالی برای جلوگیری از تهدیداتی که متوجه زیرساخت های فعلی و آینده فضای سایبر است، باید سرمایه گذاری قابل توجهی بر روی سیستم های امنیتی انجام دهند.

   این مقاله ابتدا به آخرین تحقیقات و دیدگاه ها در زمینه مدیریت ریسک سایبری می پردازد تا خواننده به بینش روشنی در مورد فرکانس و شدت خطرات سایبری ، میزان تلفات این خطرات سایبری و بهترین روش ها و چارچوب ها برای سازماندهی و اجرای مدیریت این خطرات برسد. در ادامه بهترین روشهای رمزنگاری و تحقیقات درباره حفاظت از حملات سایبری در دوره محاسبات کوانتومی آینده را شرح می دهد.
   در پایان مقاله نتیجه گیری می شود که دولت ها باید با استفاده از بازیگران فعال بازار مالی از یک یا چند چارچوب مدیریت ریسک سایبری برای استاندارد سازی جمع آوری و گزارش رویدادهای حملات و خطرات سایبری استفاده کنند. سرانجام ، اعضای دولت و صنعت باید برای تأمین مالی و بازسازی سیستم ها و زیرساخت های قدیمی صنعت مالی با هم همکاری کنند تا راه حل های مدیریت ریسک سایبری را فعال کنند.
   تهدیدات سایبری به زیرساخت های مالی یک نگرانی با خطر بالا برای قانون گذاران و تنظیم کنندگان بازارها و موسسات مالی است. در سراسر جهان ، سازمان های دولتی ، دانشگاهیان و گروه های تجاری و تحقیقاتی در حال بررسی موسسات مالی هستند تا از خطرات سایبری که با آن روبرو هستند اطلاعات کسب کنند و تأثیر چنین ریسک هایی را مطالعه می کنند.
   گزارش کارکنان بانک فدرال رزرو نیویورک - خطرات سایبری و سیستم مالی ایالات متحده:
   تحلیل Pre-Mortem (تحلیلی که با فرض وقوع حمله و از کار افتادگی سیستم به بررسی خطرات و عواقب به وجود آمده می پردازد) تأثیر یک حمله سایبری فقط به یکی از پنج موسسه بزرگ مالی ایالات متحده در Fed Wire (سیستم پرداخت در لحظه روزانه ایالات متحده) را پیش بینی می کند.
   در مجموع این 5 موسسه برتر مالی 50٪ از فعالیت پرداختی را که از طریق Fed Wire ارسال می شود ، در اختیار دارند. متوسط کل پرداخت های روزانه Fed Wire در سال 2018 حدود 2.8 تریلیون دلار و در یشترین حالت به بیش از 3.7 تریلیون دلار می رسد. به طور متوسط بانک ها روزانه 500 میلیون دلار تراکنش ارسال می کنند. فعال ترین بانک ها روزانه بیش از 7 میلیارد دلار پول ارسال می کنند.
   تأثیر تکنولوژیک یک حمله سایبری از میان سیستم مالی وام های بین بانکی یا وام ها یا پرداخت ها راه خود را باز خواهد کرد و به سایر بخش ها نیز وارد می شود. حمله به عنوان یک ویروس یا با سو استفاده از یک نقص فنی ، این حمله ممکن است از طریق شبکه های داده و ارتباطات، از طریق ارائه دهندگان خدمات مشترک یا از طریق اشخاصی که از فناوری های رایج استفاده می کنند ، انتشار یابد.
   حمله سایبری به 5 موسسه برتر می تواند تأثیر جغرافیایی گسترده تری فراتر از ایالات دارای مراکز مالی عمده مانند نیویورک ، کالیفرنیا یا ایلینوی داشته باشد. به طور متوسط ، حدود 23٪ از سپرده های هر ایالت کاهش می یابد. در پنج ایالت بیش از 40٪ سپرده ها دچار نقصان می شوند و در بیش از نیمی از ایالات حداقل 20٪ خسارت دارند.
   یک حمله سایبری ممکن است مدت زمان قابل توجهی پنهان بماند تا اینکه کشف شود. اما زمان میان اولین نفوذ تا شناسایی ("زمان ساکن") در حال کاهش است زیرا سازمان ها مرتب در حال بهبود قابلیت های شناسایی خود هستند. در سال 2017 ، متوسط زمان شروع نفوذ تا شناسایی توسط کارکنان داخلی موسسات 57.5 روز بود. در سال 2018 این مدت زمان به 50.5 روز کاهش یافت.
   در حالی که سازمان ها در کشف نقض های داخلی بهتر و سریعتر عمل می کنند ، از سوی دیگر حملات مختل کننده که اثراتش بلافاصله قابل مشاهده است، مانند حملات محروم سازی از سرویس DoS و باج افزاری نیز افزایش می یابد. میانگین جهانی "زمان ساکن" قبل از هر گونه تشخیص - خارجی یا داخلی - نیز کاهش یافته است ، از بالاترین مقدار که برابر 416 روز در سال 2011 بود به 101 روز در سال 2017 و به 78 روز در سال 2018 کاهش یافته است.
   در نظرسنجی 2020 در موسسه Depository Trust and Clearing Corporation’s (DTCC’s) برای سنجش فشار خطرات سیستمی، خطرات سایبری توسط 22٪ از پاسخ دهندگان به عنوان بالاترین خطر ذکر شد و 63٪ آن را به عنوان یکی از 5 ریسک برتر عنوان کردند. بسیاری از پاسخ دهندگان به نظرسنجی اظهار داشتند که خطر سایبری تهدیدی "رو به رشد" و "پایدار" است. بررسی سیستم مالی بانک مرکزی کانادا نشان داد که بیشترین نگرانی پاسخ دهندگان در مورد نقض احتمالی امنیت سایبری که اطلاعات محرمانه شان را در معرض عموم می گذارد است. آنها همچنین نگران بودند که یک حادثه سایبری که بر یک ارائه دهنده خدمات شخص ثالث تأثیر می گذارد ممکن است فعالیتهای حیاتی افراد را به شدت مختل کند.
   گزارش خطرهای جهانی مجمع جهانی اقتصاد (WEF) ، نسخه 2019 ، کلاهبرداری یا سرقت داده و حملات سایبری را در میان پنج رویداد مهم خطرناک پس از خطرات زیست محیطی ذکر کرده است. کلاهبرداری با استفاده از داده ها و حملات سایبری مختل کننده، توسط انسان ساخته شده و با استفاده از فناوری انجام می شود. در سال 2018 ، نقض گسترده داده ها ، ضعف های سخت افزاری جدید و تحقیقات نشان داده است که استفاده بالقوه از هوش مصنوعی برای مهندسی حملات سایبری در آینده ویرانگر خواهد بود. این گزارش به شواهد دیگری اشاره می کند که حملات سایبری خطراتی را برای زیرساخت های مهم فناوری به وجود می آورد ، زیرا فناوری حتی به ابزاری مهم تر و توانمندتر برای مدیریت ریسک و برنامه های تجاری مدیریت مشتریان تبدیل می شود.اکثریت پاسخ دهندگان در نظرسنجی WEF انتظار داشتند که در سال 2019 خطر حملات سایبری منجر به افزایش سرقت پول و داده ها (82٪) و اختلال در کارها (80٪) شود. این نگرانی کشورها را بر آن داشته است تا نظارت بر مشارکت های برون مرزی خود را به دلایل امنیت ملی تقویت کنند.
   به عنوان مثال ، قانون امنیت سایبری چین چالش مهمی را برای سایر کشورها به وجود می آورد زیرا به منظور حمایت از تجهیزات شبکه چینی نسبت به تجهیزات خارجی، حمایت از استفاده از شبکه های ارتباطی چینی ، و تبدیل سرورها ، روترها و سایر تجهیزات و محصولات تأمین کنندگان چینی به خاستگاه داده های جساس، سایر کشورها را ملزم به ذخیره اطلاعات حساس در چین می کند. نگرانی ویژه برای مشاغل خارجی این است که اپراتورهایی که به عنوان "زیرساخت اطلاعات مهم" فعالیت می کنند، باید تحت بررسی دقیق امنیتی قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که سیستم های داده "ایمن و قابل کنترل هستند". شرکتهایی که تخلف می کنند می توانند منجر به لغو مجوز و پروانه کسبشان شود.
   حملات سایبری و کمبود تجربه
   با افزایش اتکای سازمان ها به فناوری های دیجیتال آسیب پذیر و ارائه دهندگان خدمات شخص ثالث ، نشت اطلاعات و پرونده های نقض امنیت سایبری به یک روتین تبدیل شده است.
   پروتیویتی ، مشاور شرکت های مالی در زمینه حسابرس داخلی ، ریسک ، تجارت و فناوری ، در گزارش تهدید امنیتی 2018 خود، سازمان های خدمات مالی را هم از منظر آسیب پذیری داخلی و هم در شبکه های خارجی ، دارای بالاترین درصد از آسیب پذیری های شبکه معرفی می کند. 1771 مورد آسیب پذیری "حیاتی" ، 2790 مورد آسیب پذیری "با شدت زیاد" در یک نمونه شامل 500 واحد تجاری از طیف وسیعی از صنایع (29٪ مربوط به خدمات مالی) در دوره میان سالهای 2009-2017 دیده شده است.
   کنسرسیوم امنیت سایبری برای خدمات مالی 26 شرکت فن آوری ، موسسه مالی و اپراتورهای سیستم های پرداخت اصلی را به عنوان عضو کنسرسیوم معرفی کرده است. این کنسرسیوم برای اجرای گزارش مجمع جهانی اقتصاد در مورد امنیت سایبری تشکیل شد که در آن خواستار ایجاد ضوابط و معیارهای مشترک برای سنجش میزان امنیت سایبری شرکت های فناوری مالی (فینتک) شد. این امر به موسسات مالی سنتی امکان می دهد تا میزان خطری را که هنگام مشارکت با شرکتهای تازه توسعه یافته فین تک با آن روبرو می شوند ، ارزیابی کنند.
   کنسرسیوم گزارش داده است که تخلفات سایبری از سال 2013 تقریباً دو برابر شده است و هزینه تخمین زده شده برای جرایم اینترنتی طی 5 سال آینده 8 تریلیون دلار پیش بینی شده است.
   مقاله اخیر که توسط یک اقتصاددان فعال در سازمان اوراق بهادار و بازار اروپا تالیف شده است ، میزان خطرات سایبری را به تفصیل شرح می دهد. در این مقاله اشاره شده است که ثبت حملات و خطرات مواجه شده در زمینه سایبر بسیار ناچیز است ، زیرا شرکتها نه انگیزه ای برای گزارش آنها دارند و نه استاندارد یکسانی برای ثبت آنها وجود دارند. به عنوان مثال ، در انگلیس تنها 49 حمله سایبری در سال 2017 به مقامات مالی انگلیس گزارش شده است که نشان می دهد تعداد زیادی از حملات موفقیت آمیز سایبری در بخش مالی ، گزارش نشده است.
   در ایالات متحده ، SEC در سال 2011 رهنمودهایی را در مورد افشای خطر سایبری برای شرکت های بورسی منتشر کرد که در سال 2018 اصلاح شد تا جزئیات بیشتری درباره چگونگی و زمان انتشار اطلاعات شرکت ها به سرمایه گذاران ارائه دهد. با این حال ، این اقدام تأثیر محدودی در گزارش واقعی حملات سایبری داشته است. به عنوان مثال ، در میان حدود 4000 گزارش سالانه شرکت های ایالات متحده ، که در سال 2017 منتشر شده است ، فقط 7٪ شامل خطرات سایبری که عمدتا در بخش های مالی و خدمات است، میشد.
   به طور کلی ، موسسات مالی در بیش از 50 کشور قربانی حملات سایبری شده اند. بیشترین قربانی حملات را بانک ها (91٪) و پس از آن شرکت های بیمه (7٪) تشکیل می دهند. در میان بانک ها ، فعالیت های بانکی خرده فروشی (39٪) و خدمات کارت های اعتباری (25٪) قربانیان اصلی در میان سایر کسب و کارها بودند.
   مجموعه ای از داده های عمومی و تجاری در این زمینه وجود دارد اما ناقص است ، پوشش متفاوتی دارند و از تعاریف مختلفی برای حملات سایبری استفاده می کنند و به همین دلیل تحلیل میزان خسارت حملات سایبری را دشوار می کند. علاوه بر این ، داده های مربوط به ضررها از منابع مختلف با استفاده از روش های مختلف (هزینه های واقعی ، هزینه های برآورد شده و غیره) جمع آوری می شود که مقایسه آنها را دشوار می کند.در میان مجموعه داده های غیر عمومی ، دو نوع اصلی داده موجود است: داده های تجاری و داده های کنسرسیوم. ارائه دهندگان داده های تجاری مانند SAS یا IBM اطلاعات مربوط به حوادث خطرات عملیاتی را جمع آوری می کنند - که شامل رویدادهای سایبری بر اساس اطلاعات موجود در دسترس عموم است. ارائه دهندگان خطرات ویژه مانند Advisen 90،000 حمله سایبری را که به صورت عمومی گزارش شده است ، شامل اطلاعاتی مانند شرکت ، تاریخ رویداد ، منبع و نوع خسارت و همچنین میزان خسارت را تحت پوشش قرار می دهد.
   داده های توزیع شده از طریق یک نهاد سازمان یافته صنعتی ORX ارائه می شود، که کنسرسیومی متشکل از 99 مسسه مالی است که داده های مربوط به حملات و مخاطرات عملیاتی را جمع آوری می کنند. اعضای ORX اطلاعات ناشناس از حدود 600000 حمله خطرناک را پوشش می دهد و فقط برای اعضا در دسترس است. ORX همچنین یک مجموعه داده بر اساس داده های موجود عمومی ، با نام ORX News ارائه می دهد که حدود 6000 رویداد را شامل می شود ، از جمله رویداد های مربوط به حملات سایبری. داده های مربوط به خسارات فقط زیان های مستقیم را شامل می شود - اگرچه زیان های غیرمستقیم (شهرت ، بهبودی و بازسازی مشاغل و غیره) بیش از 90٪ از کل خسارات را تشکیل می دهد. داده های ORX 341 حمله خطرناک سایبری را پوشش می دهد که بر اساس گزارش موسسات مالی طی سال های 2009-2017 بر فعالیت آن ها تأثیر گذاشته است. حدود یک سوم این رویدادها خسارتی معادل 6.5 میلیارد دلار را به دلیل از دست رفتن داده ها گزارش داده اند.
   بر اساس این مجموعه داده محدود ، اقتصادهای پیشرفته اهداف اصلی حملات سایبری هستند اما بازارهای نوظهور و اقتصادهای در حال توسعه نیز در معرض خطر سایبری قرار دارند. اقتصادهای پیشرفته 80٪ حملات موفقیت آمیز را تشکیل می دهند ، عمدتا در ایالات متحده (39٪) و انگلیس (7٪). در میان بازارهای نوظهور، روسیه 6٪ ، چین 4٪ و هند 3٪ را تشکیل می دهد.
   خسارت مستقیم ناشی از حمله سایبری عموماً به اندازه و سرمایه موسسه مالی مورد نظر ارتباطی ندارد. بیشترین خسارات ثبت شده در میان موسسات کوچکتر متمرکز شده است ، احتمالاً به دلیل سرمایه گذاری کمتر در زمینه امنیت IT.
   مرکز اشتراک اطلاعات و تجزیه و تحلیل خدمات مالی (FS-ISAC) - که توسط بخش خدمات مالی در پاسخ به بخشنامه ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 1998 تاسیس شد و بعداً توسط بخشنامه ریاست جمهوری در زمینه امنیت داخلی در سال 2003 به روز شد - بخش های دولتی و خصوصی را ملزم به اشتراک گذاری اطلاعات در زمینه تهدیدات و آسیب پذیری های امنیتی فیزیکی و سایبری برای کمک به محافظت از زیرساخت های مهم ایالات متحده کرد. این مرکز یک کنسرسیوم صنعتی متشکل از 7000 موسسه مالی و 15000 کاربر در 70 حوزه قضایی است که به کاهش خطرات سایبری در سیستم مالی جهانی اختصاص دارد. این سازمان با خدمت به موسسات مالی و مشتریان آنها ، از شبکه متخصص خبره مورد اعتماد خود برای پیش بینی ، کاهش و پاسخگویی به تهدیدات سایبری از طرف اعضای خود استفاده می کند.
   بهترین شیوه های رمزنگاری و محافظت از حملات سایبری در دوره محاسبات کوانتومی آینده
   تعداد زیادی از تهدیدها و حملات، سیستم های مالی و زیرساخت های مالی را تهدید می کند. بدافزارهای قرار داده شده در رایانه ها می توانند با سواستفاده در نرم افزارهای سازندگان رایانه ، استفاده از وب سایت های جعلی که برای سرقت رمزهای عبور تنظیم شده اند ، یا با حضور فیزیکی افراد مجاز به داده ها دسترسی پیدا کنند. بسیاری از این آسیب پذیری ها توسط خود تولیدکنندگان رایانه و نرم افزار قبل از بهره برداری مهاجمین کشف می شوند ، در حالی که بسیاری از اشخاص نیز آسیب پذیری ها را در مولفه های متداول فناوری جستجو می کنند و به کاربران اطلاع می دهند. موسسات مالی نیز حسابرسان ناظران فن آوری را به کار میگیرند که به طور مداوم نرم افزار های توسعه یافته داخلی آنها را برای یافتن آسیب پذیری ها اسکن می کند.
   با استفاده از فناوری شبکه تلفن همراه 5G در حال حاضر دستگاه های بیشتری به اینترنت متصل می شوند. این امر منجر به افزایش قابل توجهی در حجم اطلاعات جمع آوری شده توسط مشاغل خواهد شد ، و باعث افزایش خطرات امنیت سایبری و افزایش اهمیت رمزگذاری برای محافظت از داده ها می شود.
   اگر یک جعبه سیاه برای عصر دیجیتال وجود داشته باشد ، آن جعبه سیاه عملیات ریاضی است که داده های دیجیتالی ما را رمزگذاری می کند. رمزگذاری به ما اطمینان می دهد که مکاتبات محرمانه دولتیمان در صورت رهگیری برای مهاجمان قابل درک نیست، عملیات نظامی ما غیر قابل نفوذ است، ارتباطات الکترونیکی ما ایمن است، اطلاعات پروفایل دیجیتال ما خصوصی و ایمن باقی مانده است، و اینکه اطلاعات معاملات مالی در صورت سرقت بی فایده خواهد بود. رمزگذاری داده ها را برای مهاجمین غیرقابل درک می کند. فقط داده هایی که رمزگذاری نشده اند قابل استفاده هستند. با این حال ، با وجود تمام این مزایا، همه داده ها رمزگذاری نمی شوند. رمزگذاری زمان و مقدار زیادی از انرژی کامپیوتر را می گیرد.
   رمزنگاری مدرن مبتنی بر این ایده است که کلیدی که برای "رمزگذاری" داده های خود استفاده می کنید می تواند عمومی باشد در حالی که کلیدی که برای "رمزگشایی" داده های شما استفاده می شود می تواند به صورت خصوصی حفظ شود. اولین و همچنان پرکاربردترین این سیستمها با نام RSA شناخته می شود که با اولین حروف نام خانوادگی سه مخترع آن (ریوست ، شامیر و آدلمان) نامگذاری شده است. رمزگذاری با گرفتن یک پیام و اعمال یک عمل ریاضی بر روی آن برای بدست آوردن یک عدد تصادفی کار می کند. رمزگشایی شماره تصادفی را می گیرد و برای بازگشت به شماره اصلی عملیاتی متفاوت را اعمال می کند. رمزگذاری با کلید عمومی تنها با رمزگشایی با کلید خصوصی قابل انجام است. فرآیند رمز گشایی از این طریق جهت آسان است ، اما خنثی سازی آن از طریق کلید عمومی دشوار است.
   امروزه تصور می شود که رمزگذاری با رایانه چنان ایمن است که تخمین کدهای رمزگذاری فعلی برای یک کامپیوتر دیجیتال کلاسیک 6 کوادرلیون سال به طول می انجامد. با این حال ، نگرانی های بسیاری نسبت به خطرات سایبری ناشی از ظهور رایانش کوانتومی وجود دارد ، یک اتفاق که فناوری رایانه ای را به کلی تغییر می دهد و تأثیر زیادی بر روش های فعلی رمزنگاری که زیربنای امنیت سایبری است، دارد. اخیراً گوگل نشان داده است که رایانه کوانتومی خود یک مسئله اعداد تصادفی ، یعنی پایه ریاضی رمزگذاری را در 200 ثانیه حل کرده است که حل آن برای یک ابررایانه با طراحی امروزی 10 هزار سال زمان می برد.
   رایانه های کوانتومی که از دنیای فیزیک کوانتوم متولد شده اند ، دارای ویژگی ها و توانایی هایی هستند که هم منطق را نادیده می گیرند و هم تخیل را به بازی می گیرند. رایانه های کوانتومی تهدیدی جدی هستند ، زیرا در واقعیت بیشتر رمزنگاری های امروزی بر مسائل ریاضی غیرقابل حل مبتنی بر ظرفیت های محاسباتی رایانه های امروزی وابسته هستند. به نظر می رسد که رایانه های کوانتومی در نهایت قادر خواهند بود برخی از مشکلات ریاضیاتی هستند که قبلاً غیرقابل حل بودند از جمله شکستن رمز رمزگذاری ها را حل کنند. برخی محققان تخمین می زنند که یک رایانه کوانتومی بزرگ می تواند کدهای رمزگذاری فعلی را در عرض چند دقیقه بشکند.
   موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) ، به عنوان بخشی از وظیفه استاندارد سازی خود در وزارت بازرگانی ایالات متحده ، اکنون به دنبال تهدید امنیتی ناشی از محاسبات کوانتومی است. در سال 2012 ، NIST یک پروژه استاندارد رمزنگاری پسا کوانتومی (PQC) را راه اندازی کرد که اخیراً گزارش وضعیت مربوط به مرحله اول فرآیند استاندارد سازی رمزنگاری پسا کوانتومی را تهیه کرده است. این پروژه توسعه سیستم های رمزگذاری را توسعه می دهد که با ماشین های کلاسیک فعلی کار خواهند کرد ، و در عین حال در برابر ظرفیت محاسباتی ماشین های کوانتومی نیز مقاوم است.
   NIST از طریق فرایندی مشابه فراخوان برای یک مسابقه عمومی در حال انتخاب الگوریتم های رمزگذاری کلید عمومی است. استانداردهای جدید رمزنگاری کلید عمومی در هر امضای دیجیتال ، رمزگذاری کلید عمومی و ایجاد کلید، یک یا چند الگوریتم اضافی را مشخص می کند.
   فرآیند استاندارد سازی پساکوانتومی، پاسخ NIST به پیشرفت در توسعه رایانه های کوانتومی است. اگر رایانه های کوانتومی در مقیاس بزرگ زمانی ساخته شوند ، آنها می توانند سیستم های رمزنگاری شده با کلید عمومی را که هم اکنون توسط NIST استاندارد شده اند ، متشکل از امضاهای دیجیتالی و تکنیک های ایجاد کلید ، بشکنند. هدف رمزنگاری پسا کوانتومی توسعه سیستم های رمزنگاری است که در برابر رایانه های کوانتومی و کلاسیک ایمن باشند و بتوانند با پروتکل ها و شبکه های موجود همکاری کنند.
   کمیته استاندارد صنعت خدمات مالی سازمان استاندارد بین المللی X9 Inc، یک مقاله فنی درباره محاسبات کوانتومی تولید کرده است. فکر تولید این مقاله با این ایده انجام شده است که به مطالعه خطری که چنین تحول فنی می تواند برای صنعت ایجاد کند و تکنیک های رمزگذاری فعلی را بی اثر کند، بپردازد.
   این مقاله خاطر نشان می کند که پس از 60 سال تحقیق و توسعه ، رایانه های کوانتومی کوچک اکنون کار می کنند. پیش بینی شده است که رایانه های کوانتومی پایدار در مقیاس بزرگ ، در عرض چند دقیقه قادر به حل مشکلات حل نشدنی هستند که رمزنگاری برای محافظت از اطلاعات در اینترنت و در صنعت برپایه آنها بنا شده اند. اگر رایانه های کوانتومی بتوانند زمان حل را به چند دقیقه کاهش دهند ، تهدید بزرگی برای این اشکال رمزنگاری محسوب می شوند.
   استانداردهای پیشنهادی برای تعریف مدیریت ریسک سایبری
   نهادهای دولتی ، انجمن های صنفی و اعضای صنعت مالی بر روی چارچوب های استاندارد برای مدیریت ریسک برای مقابله با خطرات اینترنتی متمرکز شده اند.
   کمیسیون امنیتی سازمان بین المللی (IOSCO’s) نیروی عملیات سایبری (CTF) گزارش نهایی خود را منتشر کرده و در آن بررسی می کند چگونه حوزه های قضایی اعضای IOSCO سه استاندارد سایبری شناخته شده بین المللی را اعمال می کنند ، که در گزارش نهایی به عنوان استانداردهای اصلی ذکر می شود. این استانداردها از کمیته زیرساخت های پرداخت و بازار (CPMI) / راهنمای IOSCO در مورد تاب آوری سایبری برای زیرساخت های بازار مالی، انستیتوی ملی استاندارد و چارچوب فناوری برای بهبود امنیت سایبری زیرساخت های حیاتی ؛ و سازمان بین المللی استاندارد سازی IOSCO سری 27000 تشکیل شده است.
   این گزارش استانداردهای جدید سایبری یا دستورالعمل خاصی را پیشنهاد نمی کند. بلکه با برجسته سازی استاندارد های اساسی توسط برخی از اعضای IOSCO ، CTF امیدوار است که اعضای بیشتری استانداردهای سایبری خود را در مقایسه با استانداردهای اصلی بررسی کنند و در صورت لزوم ، از استانداردهای اصلی به عنوان یک مدل برای افزایش مدیریت ریسک سایبری خود استفاده کنند. چارچوب های مدیریتی شورای هماهنگی خدمات مالی (FSSCC) در سال 2002 تأسیس شد. هم اکنون این شورا از 70 عضو شامل انجمن های تجارت مالی ، خدمات مالی و برخی از مهمترین بنگاههای مالی سیستماتیک تشکیل شده است. شرکای FSSCC با بخش عمومی در زمینه سیاست گذاری برای محافظت زیرساخت های مهم ایالات متحده در برابر حوادث سایبری و فیزیکی همکاری می کند.
   پروفایل امنیت سایبری بخش خدمات مالی چارچوبی را برای شرکت های مالی فراهم می کند تا بتوانند از ارزیابی های شخصی خود برای مدیریت ریسک سایبری و همچنین نشان دادن انطباق با مقررات استفاده کنند. خودارزیابی به عنوان مجموعه ای از سوالات پیرامون این عناصر اصلی مدیریت ریسک سازماندهی شده است: مدیریت ، شناسایی ، محافظت ، پاسخگویی ، بازیابی و مدیریت وابستگی زنجیره تأمین.
   عناصر اساسی امنیت سایبری گروه 7 (G-7) برای بخش مالی، بیان می کند که خطرات سایبری در حال پیچیده تر شدن هستند و با افزایش تعداد و تداوم خطرات مواجه هستیم که همزمان خطرناک تر و متنوع تر می شوند. خطرات سایبری سیستم های مالی جهانی بهم پیوسته و موسساتی را که از این سیستم ها استفاده و پشتیبانی می کنند ، مختل کند. برای مقابله با این خطرات ، G-7 چارچوبی غیر الزام آور و سطح بالا که عناصر اساسی مدیریت ریسک سایبری را برای نهادهای بخش مالی خصوصی و خصوصی طراحی کرده، پیشنهاد می کند.
   هشت عنصر اساسی این چارچوب عبارتند از: استراتژی و چارچوب امنیت سایبری ، مدیریت ، ارزیابی ریسک و کنترل ، نظارت ، پاسخ ، بازیابی ، اشتراک اطلاعات و یادگیری مداوم. این عناصر سازنده برای راهنمایی در طراحی و اجرای استراتژی امنیت سایبری یک شرکت مالی و چارچوب عملیاتی در چارچوب فرهنگ ریسک و مدیریت ریسک به کار می رود.
   برای امکان کاهش خطر سایبری ، یک استاندارد اساسی فناوری برای داشتن یک هویت دیجیتال ایمن ، مورد اعتماد و استاندارد ضروری است. "بازنگری هویت دیجیتال در مجمع جهانی اقتصاد WFE: یک ضرورت استراتژیک" میگوید که جهان به طور فزاینده ای به ذخیره سازی اطلاعات در شکل دیجیتال و احتمالاً به صورت رمزگذاری شده ، متکی است و به استانداردهایی جهانی برای هویت دیجیتال احتیاج دارد. همه طرفین باید هویت افراد و نهادهایی را که با آنها در ارتباط هستند بدانند و باید اطمینان داشته باشند که واقعاً همان کسانی هستند که ادعا می کنند - و اینکه هنوز همان افراد یا نهادهایی هستند که ادعا می کردند قبلاً بوده اند. WFE از تلاش مشترک میان موسسات مالی برای توافق بر سر چارچوب هویت استاندارد و هویت های دیجیتالی استاندارد پشتیبانی می کند.
   به همین منظور ، هیئت ثبات مالی (FSB ) G-20 چنین چارچوب هویتی و استاندارد هویتی را ارتقا داده است. از سال 2012 ، FSB مشارکت حاکمیت و همکاری صنعت / دولت را که منجر به شناسایی منحصر به فرد و بدون ابهام 1.5 میلیون شخصیت حقوقی درگیر در زنجیره تأمین صنعت مالی جهانی شده است، اجرا کرده است. این هویت ها برای استفاده در گواهینامه ها و امضاها به منظور به کارگیری در اسناد رمزگذاری شده و معاملات مالی که به طور آزمایشی تهیه شده اند، به کار می رود و مهمترین سطح مورد نیاز برای امنیت سایبری را به آنها می افزایند.
   نتیجه گیری
   مجمع جهانی اقتصاد این سوال را مطرح می کند که "آیا جهان چراغ خاموش در حال حرکت به سمت یک بحران است؟ خطرات جهانی در حال تشدید است اما به نظر می رسد اراده جمعی برای مقابله با آنها وجود ندارد. "
   به ناچار ، وقتی موسسات استاندارد و دولتها نقش خود را در رمزگذاری ایمن کوانتومی به جا نمی آورند ، برخی از مراکز مالی و موسسات مالی آنها نیز نمی توانند خود را برای استقرارو به کار گیری سریع این استانداردها آماده کنند. آنها ممکن است فاقد سرمایه گذاری و تفکر پیش رو باشند که برای ایمن نگه داشتن شبکه هایشان ضروری است و بنابراین ، رهبری این حوزه را به دیگران واگذار می کنند ، و آنها را در معرض خطر بازیگران شرور و خطرناک قرار می دهد. موسسات مالی ما در سطح جهانی به هم پیوسته اند. حمله سایبری به یکی از آنها به طور بالقوه حمله به همه آن هاست.
   گرچه افراد زیادی هستند که جزئیات "سیستم" مالی امروزی را از منظر اقتصاددانان یا وکلا ، یا از دید سازمان های نظارتی یا سیاستمداران درک می کنند ، اما تعداد کمی از افراد این مسئله را در سطح فن آوری به کار رفته درک می کنند ، جایی که در آن مقاوم سازی و اقدامات امنیتی سایبری انجام می شود. آنچه ضروری است ، اطمینان از همان درک سازنده از آسیب پذیری ها است. تعداد افرادی که در سلسله مراتب تنظیم سیاست های دولت ها حضور داشته و بتواند آسیب پذیری ها در سیستم های مالی را درک کند ، به روشی که مهاجمین و سازنده آسیب پذیری های آن حوزه می تواند درک کند، بسیار اندک است.
   برای این منظور ، این مقاله دولت ها را تشویق می کند تا یک نقطه هماهنگی جهانی مرکزی ایجاد کنند تا این استعدادهای محدود را برای اطلاع از چگونگی بازسازی سیستم های مالی قدیمی برای دوره جدید خطر سایبری ، در موسسات مالی ، نهادهای زیرساخت مالی و بین صنعتی ، و تنظیم کننده های آن، متمرکز کنند. این مرکز تحقیق و نوآوری برای ایجاد ارتباط بین تحول استانداردهای مدیریت ریسک سایبری ، فناوری های جدید ، تکنیک رمزنگاری جدید و مقررات جدید فعالیت خواهد کرد. در ایالات متحده ، این مرکز در ادامه فعالیت آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته وزارت دفاع ایالات متحده ، آژانس دولتی دهه 1960 است که از ایجاد یک بسته مشترک شبکه برای به اشتراک گذاری و یکسان سازی زمان رایانه ها موسوم به ARPANET ، که پیش درآمد اینترنت امروزی بود، پشتیبانی می کند. تمرکز اولیه هماهنگ بر روی جزئیاتی که اغلب نادیده گرفته شده است، می تواند اساسی ترین تغییر و دستاوردها را به دست آورد - جزئیاتی در به کارگیری و اقدامات مدیریت ریسک سایبری و تلاقیش با زیرساخت های فن آوری مالی قدیمی.
   روش سنتی قانون گذاران و تنظیم کننده ها برای ایجاد انگیزه در صنعت ، جلب توافق عناصر حاضر در صنعت مالی در مورد بهترین روش است. با این حال ، این روش امروز دیگر بیش از حد عقب مانده به نظر می رسد. بهترین اقدامات امنیتی ما در برابر تهدیدهای سایبری امروزی در مقایسه با اقدامات مورد نیاز برای فاجعه خطر سایبری که ممکن است در آینده رخ دهد ، بسیار کم اثر به نظر می رسند. حل این مشکل نیاز به سرمایه گذاری فوری دارد در حالی که بازده آن شاید در یک دهه بعد یا حتی آینده دورتر مشخص شود.
   مشکل فعلی برای اقدام جمعی که در فضای رقابتی صنعت مالی نقش اصلی خود را نشان می دهد ، باید کنارهم قرار گرفتن و تلاش های مشترک برای محافظت از سیستم مالی جهانی در برابر حملات سایبری باشد. صنعت مالی باید از رسیدن به بهترین شیوه ، که یک مفهوم قدیمی و عقب مانده است، به سمت رسیدن به "اقدامات بعدی" در دوره مالی دیجیتال کوانتومی حرکت کند. دولت های ما باید اولویت ها را تعیین کنند. رهبران صنایع مالی باید منابع و بهترین و درخشان ترین افراد خود را در تلاش هماهنگ برای حل مسائل امنیت سایبری در حال حاضر و در آینده یاری دهند.
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
تمامی حقوق برای مرکز ملی فضای مجازی محفوظ است. هر گونه کپی‌برداری از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.